Success Story: Mercedes-Benz EQ Formula E Team

Home / Zo sveta SAP / Success Story: Mercedes-Benz EQ Formula E Team

Success Story: Mercedes-Benz EQ Formula E Team

Mercedes-Benz EQ

Každá sekunda sa počíta. Ako na pretekárskej trati, tak i vo svete biznisu. Svoje o tom vie i špičkový svetový formula tím, pre ktorý je čas veľmi dôležitá komodita. Práve preto sa rozhodol založiť  svoj úspech na jedinečnej technológií, ktorá mu pomôže dosahovať úspechy na trati i mimo nej.

Reč je o Mercedes-Benz Formula tíme, ktorí po 125 rokoch pôsobenia vo svete pretekania vytvoril svoj prvý tím pretekajúci na elektromobiloch, známy pod názvom Mercedes-Benz EQ Formula E Team. Poháňaný inováciami a udržateľnosťou je tento tím plne vybavný na to, aby stál na čele novej generácie elektrických pretekárskych vozidiel. Zároveň, keďže ide o silného hráča na svetovom automobilovom trhu, je zrejmé, že urýchli šírenie praktickejších a čistejších elektromobilov v našich uliciach.

Technológia víťazstva

A prečo Vám o tom píšeme? Dôvod je jednoduchý! E tím Mercedes-Benz si totiž od začiatku uvedomoval, že sa musí zamerať na každý jeden detail a môže mu v tom pomôcť jedine silné technologické riešenie. Preto sa rozhodol postaviť svoj úspech na jedinečnom riešení z dielne SAP, inteligentnom ERP systéme moderného biznisu SAP S/4 HANA, od ktorého očakával zlepšenie prevádzkovej rýchlosti a svižnosti pri spájaní členov tímu v rôznych kútoch sveta. A očakávania boli nie len naplnené, ale i ďaleko prekonané.

Ian James, člen predstavenstva Mercedes-Benz EQ Formula E tímu, sa k rozhodnutiu implmenetovať technológiu S/4 Hana, vyjadril v rozhovore Getting Real with SAP nasledovne: ,,Ak by sme nezaložili svoje systémy na riešení S/4 HANA, ktoré nám umožňuje pracovať zo 4 rozličných miest vo svete, boli by sme aktuálne v pozícií, v ktorej by sme vôbec nevedeli fungovať.“

Fanúšikovia pripravení na víťazstvo

James si zároveň uvedomuje, že napriek tomu, že väčšina energie tímu je sústredená na výkon na trati, k úspechu je potrebné starať sa aj o ďalšie aspekty organizácie. Príkladom takéhoto aspektu sú samotní fanúšikovia tímu Mercedes-Benz. Technológia S/4 Hana umožňuje zozbieravať a následne analyzovať spätnú väzbu od fanúšikov, vďaka čomu si je tím v každej situácií istý, že priaznivcom poskytuje jedinečný zážitok, čím si ich udržiava nadšených, angažovaných a pripravených na víťazstvo.

Celý rozhovor s Ianom Jamesom si môžete vypočuť na nasledujúcom odkaze.

Inteligentný ERP systém moderného biznisu založený na umelej inteligencií, strojovom učení a pokročilej analytike, ktorý rapídne zrýchli a zefektívni všetky Vaše podnikové procesy, radi implementujeme aj do Vášho podnikania. Zažite úspech Mercedens-Benz Formula tímu aj vy! Viac na: http://rkmc.sk/riesenia-sap/sap-hana/

Recent Posts
Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt

Start typing and press Enter to search