Success Story: ENTEL

Home / Zo sveta SAP / Success Story: ENTEL

Success Story: ENTEL

Tí najlepší zamestnanci mali vždy skutočný záujem budovať a rozvíjať svoje znalosti a zručnosti, avšak popri ich pracovnom nasadení na to nemali dostatok času. A potom zasiahla svet pandémia… Biznis sa pozastavil a ľudia mali čas skutočne uvažovať o svojej kariére a o tom, ako sa bude ďalej vyvíjať. Spoločnosť Empresa Nacional de Telecomunicaciones S.A., bežne známa ako Entel vedela, že ak si chce svojich zamestnancov udržať, musí zareagovať veľmi rýchlo. A spravila tak pomocou systému SAP.

Zamestnanci poprednej telekomunikačnej spoločnosti v Chile si dnes užívajú tie najlepšie zamestnanecké skúsenosti vďaka riešeniu SAP SuccessFactors. Spoločnosť Entel totiž využila toto riešenie na dosiahnutie plnej digitalizácie svojej Entel University – vzdelávacieho programu pre svojich zamestnancov. Entel sa tak stal skvelým príkladom toho, ako sa aj koronakríza môže premeniť na skvelú príležitosť.

„Pandémia COVID-19 urýchlila proces, ktorý sme vyvíjali už dlhšie, čo spôsobilo, že sme úplne digitalizovali náš vzdelávací plán,“ uvádza Angélica Sánchez, analytička organizačného rozvoja a učenia v spoločnosti Entel. „Dnes sa zameriavame na udržanie tohto trendu a koncentrujeme naše digitálne ponuky, čím ďalej demokratizujeme znalosti.“

Poskytnutím plne digitálneho vzdelávania umožnil Entel svojim zamestnancom prebrať plnú kontrolu nad rozvojom svojej kariéry v čase, ktorý sa vyznačoval veľkou neistotou. Svojimi digitálnymi kurzami zároveň pomohla spoločnosť vytvoriť svojim zamestnancom akúsi štruktúru ich pracovných dní, zatiaľ čo oni sa prispôsobovali práci na diaľku. Obsah výučby bol priamo prispôsobený pandémií – rozvíjané boli najmä workshopy vedenia a školenia zamerané na podporu zamestnancov. Ich cieľom bolo zvyšovanie produktivity práce z domu, ale napríklad tiež prekonávanie pocitov úzkosti v období neistoty a strachu.

„Vieme, že v súčasnej realite je jedným z hlavných záujmov spoločností a organizácií udržanie produktivity,“ uvádza Cristóbal Vergara, generálny riaditeľ spoločnosti SAP Chile. „K dosiahnutiu tohto cieľa je dôležité znovu prestaviť procesy a investovať do nástrojov podporujúcich spoluprácu na diaľku, technológií, uľahčujúcich prácu a školenia zamestnancov, pretože budovanie kultúry celoživotného vzdelávania odráža, že spoločnosť investuje do potenciálu a rastu.“

Investujte aj Vy do svojho potenciálu a rastu. Investujte do ľudí, pretože práve oni tvoria úspech Vášho biznisu. Prečítajte si o riešení SuccessFactors viac na tomto odkaze (RKMC – SF) alebo nás priamo kontaktujte, a my Vám radi vysvetlíme, ako vieme tým správnym riešením pomôcť aj Vašej firme.

Zdroj

Recent Posts
Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt

Start typing and press Enter to search