RKMC v časoch pandémie

Home / Aktuality / RKMC v časoch pandémie

RKMC v časoch pandémie

Ako zvládame situáciu s pandémiou

,,Korona doba“, ktorá nás všetkých zasiahla ešte v marci a ktorá pretrváva až do dnešných dní, priniesla svetu mnohé zmeny, na ktoré nebol nik pripravený. Neobišla nikoho – jednotlivcov, malé firmy, lokálne kaviarne, reštaurácie, ale ani veľké nadnárodné softvérové firmy. Ako sme sa s týmito zmenami popasovali v RKMC? Čo hodnotíme pozitívne a čo naopak negatívne? To sa dozviete v nasledujúcich riadkoch.

Home office

Keď sa na jar uzamkli dvere kancelárií na celom Slovensku, nemali sme ani my inú možnosť, ako vytvoriť si z obývačiek svoje pracovisko. Určili sme si online nástroje efektívnej komunikácie, zaviedli online porady, či dokonca online hodiny angličtiny. Niektorým tento spôsob práce vyhovoval viac, lebo ušetrili napríklad na pohonných hmotách, iní sa však sťažovali napríklad na nedostatok sociálneho kontaktu. Každopádne, všetci sme boli veľmi radi, keď sme sa začiatkom leta mohli vrátiť do svojich kancelárií a znova sa stretnúť v kuchynke pri kávičke. Možnosť pracovať z domu nám však vo firme už ostala a niektorí naši kolegovia ju pravidelne využívajú a tešia sa z nej.

Zákazníci, školenia, pracovné cesty

Ako sme už spomínali, pandémia neobišla žiadnu firmu – ani nás, ani našich zákazníkov. Hoci sme aj my pocítili útlm v zákazkách a objednávkach, sme veľmi radi, že ani jedno z našich partnerstiev nebolo narušené. To svedčí o tom, že našu zákaznícku základňu tvoria úspešné firmy, ktoré si svoje miesto na trhu dokážu obhájiť aj v takýchto ťažkých chvíľach. Jediné, čo sa na našich vzťahoch so zákazníkmi zmenilo je to, že pracovné stretnutia a cesty prebiehajú v ochranných rúškach a rukaviciach. A o tom spomínanom útlme dnes už hovoriť nemusíme, pretože opäť pilne pracujeme na nových projektoch, či na rozšíreniach projektov existujúcich.

 Aktuálna situácia

Počas aktuálnych znova sprísnených epidemiologických opatrení sa nám darí pokračovať v hladkom fungovaní. Na obedoch sa síce nestretávame v naších obľúbených reštauráciách, ale v našej firemnej kuchynke, niektorí z nás opäť viac využívajú home office, no inak sa nič nemení. Aj naďalej sa tak môžeme nazývať úspešnou poradenskou, konzultačnou a vzdelávacou spoločnosťou so zameraním na vývoj a implementáciu ERP systémov.

Recent Posts
Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt

Start typing and press Enter to search