Home office ako firemný benefit v RKMC

Home / Aktuality / Home office ako firemný benefit v RKMC

Home office ako firemný benefit v RKMC

Home office

Jednou z významných vedľajších výhod technologického rozvoja je fakt, že vďaka nemu sa stala práca na diaľku jednoduchšia ako kedykoľvek pred tým. Home office, alebo práca z domu, je tak dnes akýmsi benefitom modernej doby, ktorý je podľa prieskumu agentúry Grafton na Slovensku veľkým lákadlom pre takmer 50% zamestancov. Napriek tomu však túto možnosť podľa Eurostatu na Slovensku využíva aspoň občas len 5,4% pacovníkov. A zamestnanci RKMC sú medzi nimi!

PREČO JE HOME OFFICE TAKÝ LÁKAVÝ?

Práca z domu nie je pre každého. Vyžaduje si napríklad zodpovedný prístup k práci, excelentný time management a správne nastavené komunikačné nástroje v rámci tímu, či nástroje spätnej väzby. Keď však všetko funguje tak, ako má, z práce z domu sa stáva skutočný motivačný benefit. My sme sa s našimi kolegami pozreli na to, čo je na home office také lákavé a zostavili sme pre Vás krátky zoznam najväčších výhod práce z domu podľa tímu RKMC:

Sme pánmi svojho času

Za jednu z najväčších výhod práce z domu považujeme v RKMC možnosť rozvrhnúť si prácu podľa svojich potrieb. Spočiatku sa môže hľadanie rovnováhy medzi pracovným a súkromným životom zdať veľmi náročné, avšak, akonáhle sa to človeku podarí, začína čerpať tie skutočné benefity.

Pri práci z domu môžeme pracovať aj mimo klasického pracovného času, ak nám to tak viac vyhovuje, a čas od 8:00 do 16:00 môžeme využiť napríklad na nákupy, čím sa vyhneme preplneným obchodom. Vďaka tomu, že si môžeme rozvrhnúť prácu podľa svojich potrieb, vieme napríklad ľahšie skĺbiť starostlivosť o deti, návštevy lekárov, či dokonca obedy s priateľmi a stále podávať v práci 100%-tné výkony.

Šetríme!

A to doslova! Čas i peniaze… Na dopravu, na jedlo v reštauráciách, na ranný make-up, na reprezentatívne oblečenie, …  Tým, že napríklad autá denne nevyužívame na dochádzanie do práce, zároveň šetríme aj životné prostredie, či samotný automobil, ktorý bude následne menej opotrebovaný. No nie je ten home office skvelý?

Sme produktívnejší

Kolegovia z RKMC sa zhodli aj na tom, že vďaka práci z domu rastie v našom tíme tiež produktivita práce. Kávička v kuchynke, vtipy od kolegov, zapnuté rádio v kancelárií, … to všetko je síce extrémne dôležité pre budovanie sociálnych vzťahov, zároveň nás to však odkláňa od našej práce. Naši zamestnanci, ktorí využívajú home office tvrdia, že svoju prácu dokážu bez týchto drobných rozptýlení zvládať omnoho rýchlejšie a produktívnejšie.

Recent Posts
Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt

Start typing and press Enter to search