Čo hovoria úspešné nadnárodné firmy na SAP?

Home / Zo sveta SAP / Čo hovoria úspešné nadnárodné firmy na SAP?

Čo hovoria úspešné nadnárodné firmy na SAP?

SAP vs. zákaznící

Cieľom spoločnosti SAP ako i každého jedného partnera, ktorý implementuje SAP systémy, vrátane našej spoločnosti RKMC, je dodávať inovácie a riešenia, ktoré zákazníkom zabezpečia výrazné zefektívnenie, udržateľný rast a riadenie nákladovo-efektívnej transformácie. O tom, ako sa nám všetkým tento cieľ darí napĺňať však vedia najlepšie rozprávať práve zákazníci. V tomto článku Vám prinášame vyjadrenia celosvetovo známych medzinárodných firiem, ktoré využívajú SAP systémy.

Porsche

V roku 2019 uzatvorilo Porsche strategické partnerstvo so spoločnosťou SAP, ktorého cieľom bolo kontinuálne zabezpečovať realizáciu nových ideí a inovácií. Markus Hartmann, projektový manažér spoločnosti Porsche sa následne k tejto spolupráci vyjadril takto: ,,So SAPom pracujeme v agilnom prostredí, dokonca si dovolím tvrdiť, že s našimi kolegami so SAPu sme vytvorili jeden tím. Keď sa nám niečo komplikuje, alebo keď potrebujeme pomoc s vývojom, máme sa vždy na koho obrátiť.“ Vďaka tomu, že si Porsche vybralo práve SAP systémy, môže sa pochváliť:

  • zvýšenou výkonnosťou a škálovateľnosťou centrálnej správy dát,
  • skrátením času potrebného na tvorbu predajných reportov z 3 dní na 20 sekúnd,
  • redukciou celkových nákladov na vlastníctvo,
  • obrovskou úsporou času a mnohými ďalšími skvelými výsledkami.

Viac o spolupráci s Porsche sa dočítate TU.

Whirpool

O spomínaných inováciách vie svoje aj spoločnosť Whirpool, ktorá už viac ako storočie uľahčuje životy svojich zákazníkov. SAP systémy využíva už značnú dobu, no v roku 2019 sa rozhodla prejsť na cloud s cieľom posunúť svoju inovatívnosť na vyššiu úroveň. Keďže spoločnosť zamestnáva veľké množstvo ľudí, rozhodla sa zároveň štandardizovať svoje HR procesy pomocou riešenia SuccessFactors, vďaka čomu len v Spojených štátoch dosiahla v prvom roku používania viac než 20%-tné úspory operatívnych nákladov vynakladaných na HR. ,,Vďaka riešeniu SuccessFactors sa nám podarilo štandardizovať HR procesy a poznatky založené na dátach po celom svete, vďaka čomu dosahujeme excelenciu v globálnom plánovaní talentov a HR manažmentu,“ vyjadril sa o spolupráci Mark Morrissay, viceprezident globálnych HR operácií spoločnosti Whirpool.

Viac o spolupráci s Whirpool sa dočítate TU.

Philips

Keď sa ešte v roku 2015 rozhodla spoločnosť Philips podieľať na modernizácií miest a tvorbe tzv. smart cities, v projekte Philips CityTouch sa jej strategickým partnerom stal práve SAP. Prepojenie mestského osvetlenia s dátami z rôznych senzorov bolo založené na platforme SAP HANA. Spoločnosti Philips sa teda vďaka systémom SAP podarilo podľa Billa Biena, riaditeľa strategického a marketingového oodelenia spoločnosti Philips, ,,rapídne transformovať obyčajné mestá na smart cities, čím došlo k uspokojeniu veľkého množstva potrieb spôsobených expanziou a populačným rastom.“ Tu sa však spolupráca neskončila a pretrváva až do dnešných pandemických čias, kedy sa vďaka SAP systémom podarilo spoločnosti Philips strojnásobiť produkciu kritického zdravotníckeho zabezpečenia.

Viac o spolupráci s Philips sa dozviete TU.

 

Ak sa chcete aj vy zaradiť medzi tých, o ktorých budeme v budúcnosti písať články plné úspechov, neváhajte a ozvite sa nám ešte dnes!

Recent Posts
Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt

Start typing and press Enter to search